Vēsture

Oriolai ir vairāk kā 100 gadu pieredze farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecībā Somijā, Zviedrijā, Krievijā un Baltijas valstīs. Zāļu vairumtirdzniecība Zviedrijā tika uzsākta jau 1907. gadā. Somijas uzņēmums Oriola Oy ir dibināts 1948. gadā. Zāļu vairumtirdzniecība Baltijā tika uzsākta 90-tajos gados un vairumtirdzniecība Krievijā – 1996. gadā. Oriola ir izgājusi cauri būtiskām izmaiņām, lai kļūtu par vienotu un spēcīgu Oriola vairumtirdzniecības zīmolu.


SIA Oriola Rīga stūrakmeņi
 

1994     

SIA Oriola Rīga dibināta kā sabiedrība un reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.
 

1995

Saņemta licence farmaceitiskās darbības uzsākšanai, tika atvērta noliktava  un SIA Oriola Rīga kā vairumtirdzniecības uzņēmums uzsāka savu pārdošanas, izplatīšanas un loģistikas darbu.
 

2000 Gadu gaitā uzņēmums strauji auga. Turpmākajai  attīstībai bija nepieciešamas plašākas telpas un mūsdienīgāks aprīkojums. Tika uzcelta jauna un moderna noliktava ar biroju Dzelzavas ielā 120m, Rīgā, atbilstoša labas izplatīšanas prakses (GDP) prasībām.
 
2006 Pēc Orion Group sadalīšanas, SIA Oriola Rīga kļuva par daļu no Oriola-KD. Oriola Zviedrijā iegādājās uzņēmuma Kronans Droghandel AB, kas bija  otrs lielākais zāļu lieltirgotājs, akciju lielāko daļu. Abu uzņēmumu darbība tika apvienota.
 
2007 Tika izveidota veselības veicināšanas produktu nodaļa (Consumer Health), lai koncentrētu enerģiju un resursus uz noteiktu bezreceptūras produktu pārdošanu un mārketingu. Produktu kategorijās ietilpst vitamīni, uztura bagātinātāji, farmācijas kosmētika, ādas kopšanas produkti un citi veselības aprūpes produkti.
 
2008 Oriola-KD un Lifco AB izveidoja kopuzņēmumu zobārstniecības materiālu un iekārtu vairumtirdzniecībai. Oriola-KD pārdeva 70 procentu šī kopuzņēmuma akciju Lifco grupai. Latvijā zobārstniecības preču uzņēmējdarbība tika nodota SIA Sirowa DAB.
 
2010 Medicīnas un laboratorijas preču bizness tika pārdots Mediq NV. SIA Oriola Rīga turpina attīstīt zāļu izplatīšanas un loģistikas pakalpojumus, kā arī veselības veicināšanas produktu virzīšanu tirgū.
 
 2011 Šodien uzņēmuma darbība ir vērsta uz farmaceitisko izstrādājumu vairumtirdzniecību, noliktavas un loģistikas pakalpojumu sniegšanu un veselības veicināšanas produktu tirdzniecību saskaņā ar uzņēmuma stratēģiju.
 
 2013 Oriola un Merck Sharp & Dohme (MSD) paraksta vienošanos par stratēģisko partnerību Baltijā. Saskaņā ar šo vienošanos Oriola izplata un pārdod MSD ražotās, cilvēkiem paredzētās recepšu zāles Igaunijā, Lietuvā un Latvijā.  MSD pārdošanas un mārketinga personāls, kļūstot par Oriola darbiniekiem un iekļaujoties atsevišķā struktūrvienībā, nodarbojas ar MSD produktu reklamēšanu un pārdošanu.